איתור צנרת

איתור תשתיות עם הציוד המתקדם בעולם

שירות תוך 12 שעות 

מיפוי מלא של כל התשתיות

התחייבות למחיר הזול בארץ

פנו אלינו לייעוץ ללא עלות 0747765929

לו היינו יכולים להרים את שכבת הקרקע העליונה, הייתה מתגלה בפנינו רשת עצומה של צינורות הפרושים בכל רחבי הארץ ומובילים מים בדרכם אל בתי התושבים מחד ומי ביוב בדרכם מבתי התושבים אל מרכזי השפכים מאידך. האפשרות הזאת להרים את השכבה החיצונית של הקרקע כדי לבחון את קווי התשתית העוברים בשטח מסוים, הייתה יכולה מאוד אטרקטיבית לכל מי שמעוניין לבצע עבודות חפירה ועפר בשטח מסוים, אלא שהיא לא באמת קיימת, ולשם כך נועד שירות איתור צנרת שעליו יסבירו לכם המומחים של חברת GO PANDA המתמחה בתחום איתור התשתיות.

מה זה איתור צנרת ולמה זה נדרש?

כאמור, בתוך הקרקע עוברים אלפי קווי תשתית צנרת המיועדים להוביל מים ומי ביוב בתווך שבין מרכזי המים והשפכים ובין בתי התושבים בכל רחבי הארץ. קווי תשתית אלה פרושים בשטחים בינעירוניים, בתוך הערים, בתוך השכונות ובתוך הרחובות עד רמת הבית הבודד. ככלל, כל זה לא אמור לעניין אותנו אלא אם אנחנו מבקשים לחפור בתא שטח מסוים, לעומק שיוצר סכנה לפגיעה באחד מהצינורות הללו. פגיעה אחת קלה של כף המחפרון בצינור הביוב, יכולה ליצור קטסטרופת ביוב רחבת היקף, לגרום לנזק כלכלי ובמקרי קיצון גם ליצור סכנת נפשות. על פי החוק, פגיעה כזאת בתשתיות מבלי שנערך תהליך של איתור תשתיות או איתור צנרת, היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין ומעבר לענישה פלילית, יכולה להוביל גם להליכים אזרחיים כנגד הגורם שפגע בתשתית.

איתור צנרת הוא תהליך שמיועד לאפשר לנו לקבל תמונה של הנתיבים בהם עוברת צנרת בתוך הקרקע, וזאת על מנת שנדע היכן אנחנו יכולים לחפור והיכן לא. מן הסתם, המטרה היא לדעת היכן עוברת אותה צנרת מבלי לחפור את כל השטח ולחשוף את הצנרת בצורה ויזואלית. מטרה זו מושגת בכמה דרכים אפשריות, החל מבחינת מפות של תשתיות, המוחזקות בידי הרשות המקומית, דרך שימוש באמצעים טכנולוגיים הדומים לסונאר של צוללת וכלה בחישוף מקצועי של התשתיות. בסופו של התהליך אמורה להתקבל אצלנו מפה מדויקת של כל נתיבי הצנרת העוברת במקום, כך שנוכל להתחיל בעבודות העפר והחפירות תוך הימנעות מלאה מפגיעה בתשתיות העוברות במקום.

כיצד מבוצע האיתור של צנרת בתא שטח מסוים?

התהליך של איתור צנרת מתחיל כאמור בבדיקת מפות קיימות של התשתיות הקיימות באזור. יחד עם זאת, מאחר ומפות אלה הן לרוב לא מדויקות ולעיתים לא קיימות כלל, לרוב עוברים היישר אל השלב הבא, הלוא הוא השלב הטכנולוגי. בשלב זה נעשה שימוש בציוד טכנולוגי שמבוסס על שליחת גלי רדיו אל תוך הקרקע ופענוח גלי הרדיו המוחזרים ממנה. הפער בין הגל שנשלח ובין הגל שהוחזר מאפשר לציוד הטכנולוגי לזהות עצמים שונים בתוך הקרקע, בעלי צפיפות חריגה כמו למשל צנרת מתכת או פלסטיק בתוך השכבות העמוקות של הקרקע. טכנולוגיה זו היא אמינה מאוד ובמקרים רבים די בה בכדי להשלים מהלך כולל של איתור צנרת. יחד עם זאת, ישנם מקרים שעל פי שיקול דעתם של אנשי המקצוע המבצעים את האיתור, התשובות שהתקבלו הן אינן חד משמעיות ולכן יש צורך להתקדם לשלב השלישי בהליך, הלוא הוא שלב האיתור העיוור.

בשלב זה מבוצע חישוף של התשתיות בפועל, וזאת באמצעות שאיבת עפר מן הקרקע בצורה זהירה שאינה פוגעת בתשתיות הקיימות. שאיבה זו מבוצעת על ידי מכשור ייעודי המאפשר לנו לחשוף את התשתיות בצורה ויזואלית, לראות אותן בעינינו ולבנות את המפה הסופית של הצנרת העוברת במקום. לשם כך נדרשת רמה מקצועית גבוהה מאוד בכדי לדעת היכן יש לבצע את שאיבת העפר בכדי להבטיח שהתוצאות תתקבלנה במהירות הרבה ביותר וללא תהליך אינסופי של ניסוי וטעייה.

מי מבצע איתור צנרת?

איתור צנרת היא פעולה מאוד מקצועית הדורשת ידע מקצועי, ניסיון מקצועי וכמובן ציוד מקצועי. חברת GO PANDA היא חברה ותיקה המציעה מגוון רחב של שירותים בתחום של איתור התשתיות ומיפוי התשתיות ובכלל זה גם איתור צנרת. החברה מגיע עם כל הציוד הטכנולוגי המתקדם הנדרש לצורך השלמת התהליך ומבצעת את תהליך האיתור עד לשלב בו ניתן למסור ללקוח מפה מלאה ומדויקת של כל נתיבי הצנרת העובדים בשטח לצורך תחילת עבודות חפירה ועפר.

חיפוי חוץ איכותי למבנה- כך תבחרו

חיפוי קירות חיצוניים זה לא דבר שכדאי להקל בו ראש. מעבר לעובדה שהחיפוי המדובר מציע מראה מרשים ודקורטיבי למבנה, הוא חיוני ביותר לצורך יצירת בידוד במבנה וכן בכדי להציע הגנה למבנה. לכן, כאשר בוחרים חומר חיפוי למבנה, חשוב מאוד לשים דגש על מגוון פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לבחור את החיפוי האידיאלי מכל בחינה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקבל החלטה לגבי חיפוי חוץ מתאים ואיכותי עבור המבנה שלכם.

למאמר המלא »

איתור תשתיות בחריש

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בעומר

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בתל-אביב

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!