איתור תשתיות בחיפה

איתור תשתיות עם הציוד המתקדם בעולם

שירות תוך 12 שעות 

מיפוי מלא של כל התשתיות

התחייבות למחיר הזול בארץ

פנו אלינו לייעוץ ללא עלות 0747765929

מה זה איתור תשתיות? האם אתם חייבים לבצע מהלך איתור כזה? באילו תנאים מחייב אתכם החוק להיעזר בשירות איתור תשתיות? האם עבור מהלך איתור תשתיות בחיפה יש להזמין גורם מקצועי שמקיים את עיקר פעילותו בחיפה או שאפשר להזמין כל גורם מקצועי מכל רחבי הארץ? בשורות הבאות נסביר על הנושא של איתור ומיפוי תשתיות ונסביר גם את החשיבות של היכרות הגורם המקצועי המבצע עם השטח שבו נערכת הפרוצדורה.

מה זה איתור תשתיות ולמה צריך לאתר אותן?

לפני שאנו עוסקים בשאלה האם עליכם לחפש שירות איתור תשתיות בחיפה או שאתם יכולים לפנות גם לספקים מאזורים אחרים בארץ, כדאי אולי להבין את מהות השירות ואת מטרתו. ובכן, איתור תשתיות היא פרוצדורה המיועדת לאתר תשתיות העוברות מתחת לפני הקרקע וזאת על מנת להימנע ממצבים של פגיעה בקווי תשתית במסגרת פרויקט חפירות או עבודות עפר. בכל כניסה לעומק הקרקע, תמיד ישנה הסכנה לפגיעה בקו מים, קו ביוב, כבל חשמל או תקשורת או אפילו צינור גז. פגיעה כזאת יכולה להוביל לנזק כספי כתוצאה מהנזק הישיר שנגרם לקו התשתית, לנזק משמעותי לשירות שאותו מקבלים התושבים שתלויים בקו התשתית ואף לסיכון חיי אדם במקרה של תשתיות חשמל וגז. בכדי להימנע מפגיעה כזאת, מחייב החוק ביצוע מהלך של איתור תשתיות בטרם תחילת ביצוע החפירות בשטח.

מרכיבי מפתח באיתור תשתיות

איתור התשתיות מתבצע באמצעות שלושה מרכיבי מפתח הכוללים א' בדיקה של מפות התשתית הקיימות ברשות המקומית שבתחומה מבוצע הפרויקט, ב' בדיקת השטח באמצעות טכנולוגיה של גלים אלקטרומגנטיים המאפשרים לזהות קווי תשתית בתוך הקרקע וג' בדיקת השטח באמצעות מהלך שנקרא "איתור עיוור" ומתבסס על חישוף של קווי תשתית במיקומים אסטרטגיים על מנת לעמוד על הנתיבים שלהם בתוך הקרקע. את הפרוצדורה יש לבצע באמצעות גורמים מקצועיים המחזיקים בציוד הטכנולוגי הנדרש ובידע המקצועי הנדרש.

במקרים רבים, מפות התשתית המסופקות על ידי הרשות המקומית הן לא מדויקות דיין ולרוב גם אינן מעודכנות. על כן, מפות אלה לא יכולות לתת לכם אוקיי לחפירה באזור מסוים, אבל הן כן יכולות לסמן עבורכם אזורים בהם יהיה עליכם להימנע מחפירה. זאת הסיבה שבכל פרויקט איתור תשתיות בחיפה או שלא בחיפה, יש לבצע גם את שלב ב' והוא השלב של הבדיקה האלקטרומגנטית. המדובר על מכשור מיוחד ששולח גלי רדיו אל תוך הקרקע ומפענח את גלי הרדיו החוזרים על מנת לזהות תבניות של קווי תשתית. רק במקרים שתוצאות בדיקה זו אינן חד משמעיות או שלא ניתן להסיק מהן מסקנות ברורות, יבצע הגורם המקצועי חישוף של הקרקע על מנת לראות את קווי התשתית בצורה ויזואלית. שלב זה של איתור עיוור לא אמור לחשוף את כל פני שטח הקרקע, אלא להתמקד במספר מיקומים אסטרטגיים לביצוע חישוף, ושעליהם יחליטו אנשי המקצוע.

חשיבות להזמנת שירות איתור תשתיות בחיפה מגורם מקצועי חיפאי?

ובכן, כפי שהזכרנו בכמה מילים בפסקה הקודמת, חלק מפרוצדורת האיתור מתבססת גם על עבודה עם הרשות המקומית שבתחומה נמצא השטח הנדון. על פי החוק, במסגרת פרויקט תשתיות חייב הגורם המניח את התשתית לשרטט מפה מדויקת של קווי התשתית אותם הוא מניח בקרקע, ולמסור את המפה הסופית לרשות המקומית שמתייקת אותה בארכיון. כאשר מבקש גורם כלשהו לבצע חפירות בשטח, יכול אותו גורם לבקש את מפות התשתית הקיימות עבור האזור הנדון על מנת לבחון היכן עוברות התשתיות על פי מפות אלה.

עיריית חיפה -שותפה לסקר תשתיות

בהינתן זאת, אתם עשויים להעריך שלגורם מקצועי מחיפה יש יתרון מסויים במתן שירות איתור תשתיות בחיפה מכיוון שהוא לבטח מכיר את הפונקציות המקצועיות הרלוונטיות בעיריית חיפה. יחד עם זאת, הנושא של קבלת מפות תשתית הוא נושא מובנה על פי חוק וכל איש מקצוע יכול לפנות לכל רשות מקומית, לדרוש את המפות וגם לקבל אותן לידיו. על כן, מעבר לזה שלגורם מקצועי מחיפה יהיה קל יותר להתנהל מול הרשות, אין לכך שום משמעות מבחינתכם הלקוחות ולכן גם לצורך ביצוע איתור תשתיות בחיפה, אתם בהחלט יכולים להזמין גורם מקצועי מכל מקום אחר בארץ שמציע את שירותיו גם בעיר חיפה.

ככלל, מפות התשתית בעיר חיפה, כמו בכל רשות מקומית אחרת, נמצאות בידיה של מחלקת התכנון ואין שום בעיה להגיש בקשה למפות תשתית רלוונטיות. יחד עם זאת, עליכם לציין בבקשתכם את הנתונים המדויקים של השטח הנדון על מנת שתדע הרשות המקומית אילו מפות למסור לידיכם. אם אינכם יודעים את הפרטים הללו על השטח, כדאי להיעזר באיש מקצוע. בכל מקרה, גורם מקצועי שיבצע עבורכם את איתור התשתיות בפועל, ידע גם לעבוד מול משרדי הרשות המקומית ולהשיג את כל הנתונים הנדרשים.

מה קורה אם לא מבצעים מהלך של איתור תשתיות?

חשוב להבין שמבחינת החוק, על הגורם המבצע חדירה אל תוך הקרקע לבצע את כל הצעדים הנדרשים על מנת להימנע מפגיעה בקווי תשתית. על אף שהחוק לא מגדיר במפורש את החובה לבצע איתור תשתיות, בפועל משקיים שירות כזה ויכולת טכנולוגית כזאת, אי שימוש בהם יכול בהחלט להתפרש על ידי הרשויות כרשלנות מקצועית במידה ואכן נגרמה פגיעה בקווי תשתית. על כן, בכל מקרה אתם רוצים לבצע איתור תשתיות בטרם אתם נכנסים אל עומק הקרקע, לבטח כשאתם מודעים לסיכונים הכלכליים והפליליים שאתם לוקחים על עצמכם כשאתם לא מבצעים את המהלך. אין שום בעיה למצוא ספקי שירות איתור תשתיות בחיפה, באזור הצפון או בכל מקום אחר בארץ ועלות השירות היא בדרך כלל שולית מאוד ביחס לעלויות הכוללות של הפרויקט כולו, כך שלא מדובר כלל בשיקול רלוונטי.

חיפוי חוץ איכותי למבנה- כך תבחרו

חיפוי קירות חיצוניים זה לא דבר שכדאי להקל בו ראש. מעבר לעובדה שהחיפוי המדובר מציע מראה מרשים ודקורטיבי למבנה, הוא חיוני ביותר לצורך יצירת בידוד במבנה וכן בכדי להציע הגנה למבנה. לכן, כאשר בוחרים חומר חיפוי למבנה, חשוב מאוד לשים דגש על מגוון פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לבחור את החיפוי האידיאלי מכל בחינה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקבל החלטה לגבי חיפוי חוץ מתאים ואיכותי עבור המבנה שלכם.

למאמר המלא »

איתור תשתיות בחריש

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בעומר

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בתל-אביב

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!