חישוף תשתיות

איתור תשתיות עם הציוד המתקדם בעולם

שירות תוך 12 שעות 

מיפוי מלא של כל התשתיות

התחייבות למחיר הזול בארץ

פנו אלינו לייעוץ ללא עלות 0747765929

מה זה בדיוק חישוף תשתיות? מתי נדרש תהליך חישוף כזה? איך מבוצע החישוף בפועל? מי מבצע את התהליך? אם אתם נדרשים לבצע חפירה בשטח, ייתכן שאתם כבר יודעים או שנאמר לכם שעליכם לעשות זאת בזהירות רבה מאוד על מנת שלא לפגוע בתשתיות שעוברות באותו השטח. פגיעה בתשתית היא עבירה שיכולה להגיע לכדי עבירה פלילית ואף לגרום נזק כלכלי נרחב ואפילו פגיעה בנפש. בדיוק מהסיבה הזאת, לפני כל ביצוע עבודות חפירה, יש צורך לבחון את מפת התשתיות העוברות במקום ולבצע את החפירה בצורה כזאת שלא תגרום לנזק. על התהליך הספציפי של חישוף תשתיות, מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של GO PANDA המתמחה בתחום של חישוף, איתור ומיפוי תשתיות.

מה זה חישוף תשתיות?

חישוף תשתיות הוא תהליך שמיועד לחשוף את התשתיות העוברות בתא שטח מסוים על מנת לוודא היכן עוברות תשתיות באותו תא שטח לצורך ביצוע חפירה בצורה בטוחה. העניין הוא שבדיוק כפי שאנו חוששים מפגיעה בתשתיות בזמן ביצוע החפירות, כך עלינו לחשוש מפגיעה בהן במהלך החפירות שנבצע לצורך החישוף שלהן. על כן, כל התהליך של חישוף התשתיות מבוצע באמצעות מערכת מיוחדת המבוססת לא על חפירה בקרקע אלא על שאיבת עפר. באמצעות מערכת רבת עוצמה, ניתן למעשה לשאוב את האדמה באזור מסויים ועל ידי כך להעמיק יותר ויותר אל תוך הקרקע עד שמתגלות בפנינו התשתיות הנסתרות בתוכה, מבלי שאנו מסכנים את שלמותן.

מדוע צריך לחשוף את התשתיות?

בתוך הקרקע שעל פניה אנו חיים, עוברים המון קווי תשתית כדוגמת מים, ביוב, חשמל, תקשורת וגז. כל גורם שמציב תשתית מסוימת בתוך הקרקע, צריך להגיש לרשות המקומית שבתחומה מונחת התשתית מפה המתארת את הנתיב המדויק בו עובר קו התשתית, וזאת בדיוק על מנת לאפשר לרשות לדעת בדיוק היכן קיימות תשתיות כך שבביצוע פרויקטים עתידיים, לא תתרחש פגיעה באותן תשתיות. העניין הוא שמיפוי זה הוא לא תמיד מדויק וגם לא תמיד מקפידים עליו במאה אחוז וישנם מקרים רבים בהם המפות כלל לא מעודכנות או שאין מפות כלל, בין בגלל שהמפות אבדו ובין בגלל שהגורם שהניח את התשתיות לא טרח לעדכן את הרשות והרשות לא טרחה לבדוק זאת.

במקרים אלה, עלינו לבצע בדיקה של מיקום התשתיות בפועל. בדיקה זו מבוצעת תחילה באמצעות שימוש בטכנולוגיה של גלי רדיו המשודרים אל תוך הקרקע בדומה למערכת סונאר של צוללת, ובהתאם לגלי הקול המוחזרים מעלה אל פני הקרקע, יודעת המערכת לזהות עצמים בתוך הקרקע. טכנולוגיה זו מאפשרת ליצור תמונת מצב טובה יחסית ובמקרים רבים אין צורך לעשות דבר נוסף בכדי לקבל את תמונת המצב של התשתיות בתוך הקרקע. יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים אחרים בהם טכנולוגיה זו אינה יודעת לספק לכם את התשובות החד משמעיות הדרושות לנו, ובמקרים אלה יש לבצע חישוף תשתיות במסגרת תהליך שנקרא "איתור עיוור".

מי מבצע חישוף תשתיות?

חישוף תשתיות הוא תהליך מקצועי שדורש גם ציוד מקצועי מתאים וגם ידע מקצועי וניסיון בתחום. בתהליך החישוף צריך איש המקצוע בדיוק היכן לבצע את פעולת השאיבה על מנת להבטיח הסתברות מקסימלית לחישוף התשתיות במהירות ובקלות ללא צורך בניהול תהליך אינסופי של ניסוי וטעייה. כמו כן, עבור תשתיות מסוימות, גם פעולת השאיבה יכולה לייצר נזק, למשל במקרה של סיבים אופטיים או תשתית "המייל האחרון" קרי תשתית שממוקמת בקרבת בתים ובניינים, ובדרך כלל קטנה ועדינה יותר ולכן עלולה להיפגע גם מעוצמת מערכת השאיבה. איש מקצוע שמתמחה בתחום של חישוף תשתיות, יודע בדיוק כיצד לבצע את התהליך על מנת להבטיח א' שכל התשתיות באזור תאותרנה באופן מלאה, ב' שהכל יבוצע במהירות, בקלות ובמינימום עלות וג' שגם במקרים בהם אין לנו תמונה מלאה של נתיב קו התשתית, הרי שניתן לבנות את הנתיב הזה באמצעות ידע מקצועי בתחום הנחת התשתיות.

חברת GO PANDA מתמחה בתחום של איתור תשתיות, חישוף תשתיות ומיפוי תשתיות ועובדת עם שורה ארוכה של קבלני בניין, קבלני עפר וקבלני תשתיות מהתחומים השונים. לחברה צוות מקצועי ומיומן וכן ציוד מקצועי בחזית הטכנולוגיה על מנת להבטיח תוצאות מיטביות בעלות מינימלית.

חיפוי חוץ איכותי למבנה- כך תבחרו

חיפוי קירות חיצוניים זה לא דבר שכדאי להקל בו ראש. מעבר לעובדה שהחיפוי המדובר מציע מראה מרשים ודקורטיבי למבנה, הוא חיוני ביותר לצורך יצירת בידוד במבנה וכן בכדי להציע הגנה למבנה. לכן, כאשר בוחרים חומר חיפוי למבנה, חשוב מאוד לשים דגש על מגוון פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לבחור את החיפוי האידיאלי מכל בחינה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקבל החלטה לגבי חיפוי חוץ מתאים ואיכותי עבור המבנה שלכם.

למאמר המלא »

איתור תשתיות בחריש

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בעומר

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בתל-אביב

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!