מיפוי כבלים

איתור תשתיות עם הציוד המתקדם בעולם

שירות תוך 12 שעות 

מיפוי מלא של כל התשתיות

התחייבות למחיר הזול בארץ

פנו אלינו לייעוץ ללא עלות 0747765929

מיפוי כבלים הוא תחום בתוך העולם הנרחב של מיפוי תת קרקעי ומטרתו למפות כבלי תשתית העוברים בתוך הקרקע. השאלה היא האם יש משמעות לכך שאנו רוצים למפות אך ורק כבלים ללא צורך במיפוי של צנרת כמו למשל צנרת ביוב, גז ומים. האם זה משפיע על האופן בו מבוצע תהליך המיפוי, האם זה דורש ציוד מיוחד ולאיזו צורך בכלל נדרש מיפוי כבלים בלבד ללא צורך במיפוי של כל יתר קווי התשתית שעוברים בקרקע? על שאלות אלו ועוד עונים לכם בשורות הבאות, מומחי המיפוי התת קרקעי של חברת GO PANDA.

למה נועד המהלך של מיפוי כבלים?

בתוך הקרקע עליה אנו חיים עוברים אינספור קווי תשתית, המיועדים להעביר מים, ביוב, גז, חשמל ותקשורת אל ומבתי התושבים. תשתיות אלה נפרשות ברמות שונות של צפיפות ובגדלים שונים בהתאם לאזור בו הם פרושות ולקרבתן לאזור המגורים אליו הן מכוונות. בין כלל קווי התשתית הללו, ישנם גם כבלים המשמשים להעברת חשמל ותקשורת ובעיקר תקשורת. מרבית רשת החשמל בישראל עוברת מעל פני הקרקע על גבי עמודים, ואולם קווי תקשורת רבים עוברים דווקא בתוך הקרקע, ובכלל זה סיבים אופטיים, כבלי קוואקס של חברות הכבלים וכן הלאה.

מיפוי כבלים כחלק מתשתיות בקרקע

מיפוי כבלים הוא מהלך שיכול להתבצע כחלק ממהלך נרחב יותר למיפוי כלל התשתיות העוברות בתוך הקרקע וזאת בעיקר לצורך קבלת תמונה מלאה של כל התשתיות בתא שטח מסויים על מנת שניתן יהיה לבצע בו חפירות בקרקע ללא חשש מפגיעה באחד מקווי התשתית. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אנו רוצים לקבל תמונה של נתיבי קווי הכבלים בלבד בתוך הקרקע. מקרים אלה נדרשים למשל כאשר אנו רוצים למדוד השפעות אלקטרומגנטיות הוא השפעה של כבלים חשמליים על בריאות הציבור בתא שטח מסויים. במקרים אלה אין לנו צורך באיתור תשתיות הביוב והמים, ואנו רוצים למקד את עצמנו אך ורק סביב הכבלים.

האם מיפוי כבלים מתבצע בצורה שונה ממיפוי תשתיות כללי?

ובכן, התשובה היא כזאת: במידה ומעוניינים לבצע מיפוי תשתיות כללי, ניתן לבצע אותו במגוון כלים שמאפשרים זיהוי גם של כבלים וגם של צנרת. יחד עם זאת, בהחלט ניתן לסווג את הכלים הללו כיעילים יותר בזיהוי כל אחד מסוגי האלמנטים הללו ועל כן, כאשר נרצה לבצע מיפוי כבלים בלבד, נוכל להשתמש בכלים שמתאימים יותר לצורך זה. אחת הטכניקות השכיחות ביותר לאיתור תשתיות בקרקע היא הטכניקה של שליחת גלי רדיו אל תוך הקרקע ובחינת הגלים המוחזרים ממנה בכדי לזהות פערים שיכולים לשרטט לנו תמונה על עצמים בתוך הקרקע. טכנולוגיה זו עובדת על בסיס עקרון דומה לסונאר של צוללת. יחד עם זאת, לכבלי חשמל ותקשורת ישנו מאפיין ייחודי שמבדל אותם מצנרת מים, ביוב או גז ולמאפיין הזה קוראים השראה אלקטרומגנטית.

בהנחה שהכבלים המדוברים הם פעילים וזורם דרכם זרם חשמלי או אותות תקשורת, הרי שניתן לקלוט את ההשראה האלקטרומגנטית שלהם גם מעל פני הקרקע וזאת באמצעות ציוד טכנולוגי מתאים שמודד השראה מגנטית. באמצעות הציוד הנדרש ניתן לכסות את כל שטחו של תא השטח הרלוונטי בצורה שיטתית של תנועה מחזורית מצד לצד, רצועה אחרי רצועה. המכשור המודד מתעד את רמת ההשראה האלקטרומגנטית ובהתאם לכך בונה מפה מדויקת של קרינה אלקטרומגנטית מתוך הקרקע. מפה של קרינה זו היא למעשה המפה של נתיבי קווי הכבלים הפרושים בתוך הקרקע. בצורה זו, ניתן למקד את האיתור בכבלים בלבד ולהשיג תוצאות ברורות, מובהקות וחד משמעיות יותר מאשר באיתור כללי.

מי מבצע מיפוי כבלים?

מיפוי כבלים דורש ציוד מתאים, ניסיון מקצועי וידע מקצועי וזאת בכדי לבצע את הליך המיפוי לא רק בצורה מדויקת ומהימנה, אלא גם בצורה מהירה וזולה. חברת GO PANDA נעזרת במתודולוגיות מתקדמות לביצוע מיפוי כבלים על מנת לספק ללקוח תמונה מלאה ומדויקת של הכבלים העוברים בתוך הקרקע תוך התחשבות בשיקולי תקציב, שיקולי עלות תועלת ושיקולי לוחות זמנים במסגרתם פועל הלקוח. מומחי המיפוי התת קרקעי של החברה אוחזים בניסיון מקצועי רב שנים בתחום זה ויודעים לבצע את כל סוגי המיפויים הנדרשים, בין שמדובר במיפוי כללי של תשתיות תת קרקעיות ובין שמדובר על מיפוי כבלים בלבד.

חיפוי חוץ איכותי למבנה- כך תבחרו

חיפוי קירות חיצוניים זה לא דבר שכדאי להקל בו ראש. מעבר לעובדה שהחיפוי המדובר מציע מראה מרשים ודקורטיבי למבנה, הוא חיוני ביותר לצורך יצירת בידוד במבנה וכן בכדי להציע הגנה למבנה. לכן, כאשר בוחרים חומר חיפוי למבנה, חשוב מאוד לשים דגש על מגוון פרמטרים שונים שיאפשרו לכם לבחור את החיפוי האידיאלי מכל בחינה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיאפשר לכם לקבל החלטה לגבי חיפוי חוץ מתאים ואיכותי עבור המבנה שלכם.

למאמר המלא »

איתור תשתיות בחריש

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בעומר

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »

איתור תשתיות בתל-אביב

מעוניינים לבצע חפירה גדולה בקרקע לצורך בנייה חדשה, תוספת בנייה, בניית מרתף או כל מטרה אחרת? אחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עוד לפני שעלה הטרקטור

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!